Joanna Sajko-Stańczyk

Psycholog, certyfikowany coach (ACC ICF), trener, ekspert komunikacji międzypłciowej, doradca kariery, wykładowca akademicki. Osobiście przeszkolona przez Johna Gray’a („Mężczyźni są z Marsa, kobiety są z Wenus”) w jego Instytucie w Las Vegas z zakresu executive, business i life coachingu. Jako jedyny psycholog w Polsce posiada certyfikat uprawniający ją do pracy jego metodami. W zakresie różnic płciowych w kontekście naukowym współpracuje z dr Anne Moir („Płeć mózgu”). Autorka cyklu spektakli edukacyjnych „Mężczyźni są z Marsa, kobiety są z Wenus” - pierwszej w Polsce dydaktycznej i zarazem humorystycznej adaptacji bestsellera Johna Gray’a. Certyfikowany Trener Neurolingwistycznego Programowania z zakresu rozwoju osobistego oraz zaawansowanej komunikacji. Od 11 lat projektuje i prowadzi szkolenia otwarte oraz szkolenia dla firm w zakresie: psychologicznych różnic płciowych w życiu zawodowym i osobistym, umiejętności menagerskich, tworzenia i wdrażania kultury coachingowej, radzenia sobie ze stresem z wykorzystaniem Mindfulness oraz TRE – Trauma Releasing Exercises.  Prowadzi sesje coachingowe indywidualne oraz team- coaching. W trakcie swoich zajęć łączy naukową wiedzę z zakresu badań nad płcią mózgu z praktycznymi metodami działania w sferze biznes- i life-coachingu, terapii oraz neurolingwistyki. Posiada doświadczenie w ocenie kompetencji trenerów (juror komisji oceniającej w MS Team) oraz przedsiębiorców (członek licznych komisji konkursowych i rekrutacyjnych w projektach POKL).

Od 2008 roku jest prezesem Fundacji La Loba (www.laloba.eu) realizującej projekty unijne oraz projekty autorskie związane z rozwojem osobistym i zawodowym kobiet. Szkoliła pracowników wszystkich szczebli firm z branży: motoryzacyjnej, edukacyjnej, wojskowej, medycznej, produkcyjnej, budowlanej, administracji państwowej, NGO.

Autorka wielu publikacji oraz książki „Garnitur kontra garsonka, czyli jak zbudować dobre relacje w pracy”. Ekspertka w programie Ewy Drzyzgi „Rozmowy w toku”. Prywatnie pasjonatka żeglarstwa, narciarstwa, tańca, i motoryzacji, kochająca żona i dumna mama Cypriana i Ali.

 

Wykształcenie:

  • Mgr Psychologii Doradztwa Zawodowego i Organizacji na Uniwersytecie Łódzkim. Specjalizacje: Zarządzanie Zasobami Ludzkim

  • Licencjat Filologii Angielskiej na Uniwersytecie Przyrodniczo-Humanistycznym w Siedlcach

Przygotowanie specjalistyczne:

  • Executive, Business i Life Coach  Mars Venus Institute w Las Vegas.

  • Certyfikat w zakresie „Gender mainstreaming   in operations” Holandia.

  • Certyfikacja w zakresie TRE – Trauma Releasing Exercises - uwalnianie traumy, stresu i emocji (I stopień)

  • Ukończony program „Power of Coaching” w Centrum Life Coachingu Polska

  • Akredytowany Coach Internation Coach Federation

  • Licencjonowany Trener  NLP i Personal Coach Instytutu Coachingu i Psychologii Biznesu

  • Rekomendacja superwizorów Ploskiego Towarzystwa Psychologicznego

  • Liczne kursy i szkolenia z zakresu podnoszenia kwalifikacji trenerskich, coachingowych i terapeutycznych